Používáme soubory cookie, aby nám pomohly vylepšit naše webové stránky.

Prohlížením našich stránek s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Historie

Historie

Historie skupiny Allianz Worldwide Partners

Allianz Assistance je naše další obchodní značka, ale za touto značkou je zakotvená dlouhá historie pomoci lidem.

Všechno to začalo v roce 1950 ve Švýcarsku, když lidé začali cestovat více. Tehdy tým obchodních průkopníků založil společnost Elvia Reiseversicherung. Tento rok znamenal začátek našeho příběhu v pomáhání lidem. O 24 let později, v roce 1974, byla společnost SACNAS-Mondial Assistance založena ve Francii, a naše pomoc dosáhla nové úrovně. Vytvoření SACNAS-Mondial Assistance doprovázel rozvoj asistenční činnosti, která, kromě cestovního pojištění, zahrnovala silniční, medickou a repatriační asistenci. V roce 1979, AGF se stal akcionářem Mondial Assistance. 
Během 80. a 90. let, ještě jako dva samostatné subjekty (Elvia a Mondial Assistance), jsme společně doprovázeli naše firemní klienty prostřednictvím svých vlastních změn. Spolu s růstem našich klientů jsme se rozrůstali i my. Rozvoj proběhl nejprve v Evropě a poté postupně i ve zbytku světa. V roce 1995 se Elvia připojila k Mondial Group sídlící v Německu. 
V roce 2000 se společnosti Elvia Reiseversicherung a SACNAS-Mondial Assistance úspěšně sloučily a vytvořily naši skupinu tak, jak ji známe dnes. Téměř 80 let společných zkušeností a know-how, nám dopomohlo stát se předním světovým hráčem v oblasti cestovního pojištění, asistenčních a zákaznických služeb. 
V dubnu roku 2000 jsme získali společnost World Access ve Spojených státech a Kanadě a o rok později společnost Worldcare v Austrálii.

V roce 2006 jsme spustili novou identitu značky a hodnoty po celém světě, což pro skupinu znamenalo dlouhodobý strategický krok. Nová identita vyjadřovala odhodlání pro naše klienty a jejich komfort, stejně jako odrážela naši bohatou, multi-kulturní rozmanitost.

Rok 2007 je velice významným rokem. Dne 1. ledna se čtyři francouzské společnosti - Mondial Assistance, Francie Secours, Elvia a SSC - spojily a vytvořily Mondial Assistance, jedinečný subjekt a značku. Tento krok potvrdil a posílil naši pozici ve Francii.  Věrni svému cíli mezinárodního růstu jsme otevřeli další pobočky, v Mexiku a Indii. Také jsme získali Medvantis, lékařské call-centrum ve Švýcarsku.

V průběhu roku 2008 a 2009 jsme již působili v rámci jedné značky a mluvili jednotným hlasem na všech 5 kontinentech, ve 28 zemích světa.
V roce 2010 zahájila Mondial Assistance Group svůj celosvětový přesun značky k Allianz Global Assistance. Ale vnímání toho, kdo jsme, zůstává stejné. Jsme zde, abychom pomáhali lidem, abychom pomohli Vám, kdykoliv a kdekoliv. Vy - naši zákazníci, zúčastněné strany a zaměstnanci – jste byli, jste a vždy budete to, o čem je naše práce.

Prvního ledna 2014 jsme otevřeli novou kapitolu v naší historii, kdy se zformovala nová entita ve skupině Allianz SE - Allianz Worldwide Partners kombinuje sílu a zkušenosti třech světově uznávaných značek - Allianz Global Assistance, Allianz Global Automotive a Allianz Worldwide Care. V roce 2015 má Allianz Worldwide Partners 34 poboček po celém světě, s obchodními aktivitami v 74 zemích.